Warto przeczytać

Jaką rolę pełnią filtry przemysłowe?

Filtry przemysłowe to specyficzna grupa elementów, która znajduje swoje zastosowanie niemalże w każdym typie instalacji. To dzięki nim możliwe jest zminimalizowanie ryzyka awarii układów przy jednoczesnej poprawie ich pracy. Na rynku mamy do czynienia z szeregiem filtrów, z czego przedsiębiorcy mogą dostosować konkretny model do wymagań swojej instalacji. Głównym zadaniem filtrów przemysłowych jest oczyszczanie gazów; na rynku spotkać się można z szeregiem produktów służących oczyszczaniu drobnych elementów stałych, jak i zanieczyszczeń w formie gazowej. Już sama nazwa wskazuje, gdzie najlepiej sprawdzają się filtry. Każdy zakład pracy wymagający zastosowania konkretnego rodzaju filtracji wyposażony jest w system określonych filtrów przemysłowych. Ich obecność powoduje, że funkcjonowanie w miejscu pracy jawi się o wiele bardziej bezpiecznym. To również doskonały sposób na utrzymanie czystości i właściwej organizacji w przestrzeni, która użytkowana jest niemal przed całą dobę.


Główne rodzaje filtrów przemysłowych - co warto o nich wiedzieć?


Jeden z najbardziej popularnych typów filtrów, jakie wykorzystywane są we współczesnym przemyśle, stanowią filtry kieszeniowe. Przeznaczone do odpylania zanieczyszczonego powietrza z różnego rodzaju cząstek stałych, są wysoce odporne na uszkodzenia oraz wyższą temperaturę. Ten specyficzny typ filtrów oferuje między innymi firma BITEKO, realizująca również nietypowe zamówienia dla swoich klientów. Oprócz filtrów kieszeniowych, na rynku znajdziemy również inne modele, takie jak:

          filtry patronowe - separujące lekkie pyły i dymy spawalnicze, powstające przy obróbce tworzyw sztucznych oraz metali;
          filtry koszowe - wykorzystywane gdy w powietrzu unosi się dużo ciał stałych; stworzone by wyłapywać stosunkowo ciężkie zanieczyszczenia;
          filtry koalescencyjne - znajdujące swoje zastosowanie w procesach oczyszczania gazu z kropel cieczy;
          elektrofiltry - stosowane do wyłapywania pyłków zawierających drobne ładunki elektryczne.

Dzięki odpowiednio dobranym filtrom możliwe jest zapewnienie odpowiedniej wydajności pracy wielu urządzeniom przemysłowym oraz instalacjom. Zakłady korzystające z wysokiej jakości filtrów przemysłowych cenią sobie to rozwiązanie, głównie ze względu na optymalizację kosztów eksploatacji oraz produkcji. Dobór odpowiednich filtrów ma również wpływ na bezpieczeństwo pracowników - zwłaszcza, gdy wykorzystywane są one w branży spożywczej, farmaceutycznej, browarniczej oraz kosmetycznej. Ponadto, prawidłowy przebieg filtracji przekłada się na końcową jakość produktów.


Ile kosztują filtry przemysłowe?


Współcześnie znajdziemy bardzo wiele ofert filtrów przemysłowych, które różnią się między sobą parametrami takimi jak wielkość czy rodzaj użytych materiałów do produkcji. Cena jest więc wysoce uzależniona od typu filtra, a także renomy producenta. Warto zamawiać filtry przemysłowe u sprawdzonych źródeł, których przedstawiciele mogą pochwalić się wiedzą oraz doświadczeniem w branży. Również w przypadku instalacji systemu dobrze jest skorzystać z usług sprawdzonych ekspertów. Właściwy dobór oraz montaż filtrów przemysłowych może podnieść jakość pracy i funkcjonowania całego zakładu. To właśnie te przedmioty gwarantują wysoką jakość oraz bezpieczeństwo, wyłapując znaczną część zanieczyszczeń i nie pozwalając na to, by te przedostały się do obiegu - wybieraj mądrze.

 

Komentarze (0)

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.