Tylko bezbramkowy remis

Tylko bezbramkowy remis zanotowali piłkarze WARMII Grajewo w ubiegłą sobotę w meczu z ostatnią w tabeli PUSZCZĄ Hajnówka.

Po dobrym, zwycięskim występie kilka dni wcześniej w Gołdapi, gdzie WARMIA pokonała ROMINTĘ 3:2 sympatycy grajewskiego zespołu mieli apetyt na zwycięstwo i obejrzenie kilku bramek w spotkaniu z outsiderem rozgrywek. Niestety, spotkał ich srogi zawód. WARMIA zagrała bardzo słabo i bardziej straciła dwa punkty niż zyskała jeden. Wielki wpływ na grę zespołu miało poważne osłabienie – po meczu w Gołdapi ze składu naszego zespołu wypadło aż trzech podstawowych zawodników: para środkowych obrońców Łukasz Domurat i Marcin Arciszewski oraz pomocnik Paweł Sypytkowski, którzy musieli pauzować w meczu z PUSZCZĄ z powodu kolejnych żółtych kartek otrzymanych przeciwko ROMINCIE. Trener Dymek został zmuszony do eksperymentalnego ustawienia linii obrony naszego zespołu. Wspomniane osłabienie w małym stopniu usprawiedliwia fatalną postawę naszej drużyny. Akurat obrona grając w niezwykle nietypowym ustawieniu spisała się przyzwoicie, bo goście nie zdobyli bramki. Za to ofensywa naszego zespołu w sobotę istniała tylko do 43 minuty. Właśnie tuż przed przerwą boisko wskutek kontuzji opuścił Tomasz Dzierzgowski i odtąd nasi piłkarze kompletnie stracili pomysł na stwarzanie bramkowych okazji a przede wszystkim ich wykorzystywanie. Grajewianom nie pomogło nawet to, że w drugiej połowie meczu za kontuzjowanego doświadczonego bramkarza PUSZCZY Kamila Ulmana wszedł na boisko młodziutki Bedkowski dla którego był to debiut na poziomie III ligi.

Remis WARMII i wygrane bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie skomplikowały sytuację naszego zespołu. Do końca rozgrywek pozostało siedem spotkań, które … oddzielą mężczyzn od chłopców. Trzeba wziąć się do roboty i zdobywać punkty, bo inaczej czeka nas spadek do IV ligi.

Kolejny mecz WARMIA rozegra w piątek 1 maja o godzinie 12:00 w Olsztynku z tamtejszą OLIMPIĄ.

Zapis relacji tekstowej z meczu WARMIA – PUSZCZA:

1' Rozpoczyna WARMIA

2' Akcja PUSZCZY - Hudoń dośrodkował w pole karne, ale uderzenie z pola karnego Marcina Strzelińskiego zablokował Kamil Randzio

4' Świetnie przedarł się pod bramką gości Dzierzgowski i sprytnie uderzył piłkę głową, ale Ulman nie dał się zaskoczyć

6' Pierwszy rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza boisko

11' Rzut wolny dla naszego zespołu - po podaniu Zubowskiego piłkę otrzymał Chyliński, ale jego rajd został zastopowany przez obrońcę PUSZCZY

12' Świetna akcja Dzierzgowskiego, który wywalczył piłkę w narożniku boiska po czym przedryblował dwóch obrońców gości i podał na 16 metr do Zubowskiego, który jednak fatalnie strzelił i piłka opuściła boisko w sporej odległości od słupka

14' Znów ładna akcja WARMII - Dzierzgowski do Cybulskiego a ten strzelał z lewej strony pola karnego jednak doświadczony Ulman nie miał problemu z obroną strzału

17' Mocny strzał Zubowskiego z 30 metrów ponad bramką Ulmana

19' Tym razem strzela Kozikowski - z 20 metrów, ale efekt jak wyżej... piłka mija bramkę

20' Rzut rożny dla PUSZCZY - po krótkim rozegraniu piłka dość szybko opuszcza boisko

22' Kolejny korner dla zespołu gości

23' Szybko odzyskaliśmy piłkę po dośrodkowaniu

24' Teraz rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka trafiła do Chylińskiego, ale próba dryblingu naszego zawodnika jest nieudana i tracimy piłkę

26' Pięknie uderzył piłkę z rzutu wolnego Zubowski - piłka frunęła tuż pod poprzeczkę, ale Ulmanowi udało się ją przenieść ponad bramkę

26' Rzut rożny dla grajewian - po dośrodkowaniu utrzymujemy się przy piłce, ale jest tylko aut dla WARMII

28' Michael Sanni ukarany żółtą kartką za faul na Chylińskim

29' Świetna okazja WARMII - Dzierzgowski ostro dośrodkował wzdłuż bramki, ale żaden z naszych zawodników nie zdążył do tego podania

33' A teraz kapitalną okazję mieli goście - duży błąd Mikuckiego, który dał się ograć z lewej strony boiska i po dośrodkowaniu strzał głową Sienkiewicza z kilku metrów kapitalnie broni Gieniusz

35' Szybka odpowiedź gospodarzy - Dzierzgowski był sam przed bramkarzem gości, który odważnie wyszedł do piłki i w efekcie obaj zawodnicy mocno ucierpieli w starciu

40' Po 5 minutach przerwy Ulman wraca do bramki, ale najprawdopodobniej boisko opuści Dzierzgowski

43' Za Tomka Dzierzgowskiego wchodzi na boisko Paweł Górski

45' 5 minut dolicza sędzia do czasu pierwszej połowy

45' + 2' Żółta kartka dl Hudonia za brzydki faul na Jagłowskim

45' + 2' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu piłka szybko opuszcza pole karne gości

45' + 4' Rzut rożny dla PUSZCZY

45' + 5' Po dośrodkowaniu strzał Lewczuka obok bramki Gieniusza

45' + 5' Koniec pierwszej połowy meczu. Grając już bez czterech podstawowych zawodników bezbramkowo remisujemy z PUSZCZĄ Hajnówka.

46' Rozpoczynają goście. W zespole PUSZCZY dwie zmiany. Za Kamila Ulmana wszedł na boisko Bedkowski a za Arkadiusza Wojno Mark Kharamushka

50' Rzut rożny dla WARMII

51' Po dośrodkowaniu szybko tracimy piłkę

53' Po zejściu z boiska Dzierzgowskiego bardzo osłabł nasz atak i mamy teraz zdecydowanie mniejszą siłę uderzeniową

55' Zmiana w PUSZCZY - za Marcina Strzelińskiego wszedł na boisko Chrzanowski

58' Za brzydki faul na Gieniuszu żółtą kartką został ukarany Białorusin Kharamushka

62' Brzydki mecz oglądamy w Grajewie w drugiej połowie

63' Rzut rożny dla WARMII

63' Po dośrodkowaniu "główkuje" Matysiewicz ale piłka szybuje wysoko ponad bramką PUSZCZY

67' Żółta kartka dla Kacpra Jagłowskiego za krytykę decyzji arbitra

67' Fatalny strzał Górskiego obok bramki PUSZCZY

68' Żółtą kartką ukarany został Kicel

70' Adam Lekenta zmienia Piotra Chylińskiego

72' Rzut rożny dla WARMII - po dośrodkowaniu małe zamieszanie na polu karnym gości ale w efekcie tracimy piłkę

75' Goście byli bardzo blisko zdobycia gola - najpierw Gieniusz uratował WARMIĘ broniąc strzał z pola karnego a następnie Koszczuk wybił piłkę na rzut rożny

76' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piękny strzał głową Lewczuka nad poprzeczką naszej bramki

77' Marcin Baczewski zmienia Kacpra Jagłowskiego

77' Za opóźnianie gry żółtą kartką został ukarany Banicki

78' Zmiana w PUSZCZY - za Sokoła wszedł Korolko

84' Fatalna decyzja Mikuckiego i jego strzał (podanie?) bez problemu łapie Bedkowski

85' Za Górskiego wchodzi Damian Makowski

86' Kozikowski strzela ponad poprzeczką bramki PUSZCZY

89' Po dośrodkowaniu z prawej strony w świetnej sytuacji był Makowski, ale nie opanował piłki

90' Mocny strzał Sienkiewicza obok bramki Gieniusza

90' 3 minuty dolicza sędzia do tego bardzo słabego meczu

90' + 3' Koniec meczu. Po fatalnie zagranej drugiej połowie tylko remisujemy z PUSZCZĄ Hajnówka 0:0

25.04.2015 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – PUSZCZA Hajnówka  0:0

WARMIA: 1.Gieniusz – 5.Randzio, 15.Koszczuk, 20.Matysiewicz, 4.Mikucki - 8.Jagłowski (77' 17.Baczewski), 11.Zubowski, 19.Cybulski, 10.Kozikowski, 9.Chyliński (70' 2.Lekenta) - 7.Dzierzgowski (Kpt) (43' 13.Górski; 85' 18.Makowski)

REZERWA: 52.Sobolewski - 18.Makowski, 2.Lekenta, 13.Górski, 3.Gutowski, 17.Baczewski

PUSZCZA: 1.Ulman (46' 12.Bedkowski) -  5.Lewczuk, 16.Banicki, 17.Żabiński, 15.Kicel (Kpt), -  10.Sienkiewicz, 14.Hudoń, 4.Sanni, 11.Wojno (46' 7.Kharamushka), 9.Strzeliński (55' 8.Chrzanowski)- 19.Sokół (78' 18.Korolko)

REZERWA: 1.Bedkowski - 8.Chrzanowski, 18.Korolko, 13.Jendras, 3.Makowski, 7.Kharmuska

Sędzia: Adrian Romaniuk (Białystok)

Żółte kartki: Jagłowski (WARMIA), Sanni, Hudoń, Kharamushka, Kicel, Banicki (PUSZCZA)