piątek, 29 marca 2024

Wiadomości

  • 25 komentarzy
  • 12678 wyświetleń

Koronawirus w blokach

W związku z obecną sytuacją w kraju urzędy, instytucje, organizacje io wiele firmy pracuje przy drzwiach zamkniętych. Mając na uwadze bezpieczeństwo nas wszystkich wprowadzono szereg działań zapobiegających ewentualnemu pojawieniu się, bądź rozprzestrzenianiu wirusa. Mieszkańcy bloków w Grajewie pytają  o utrzymanie czystości i dezynfekcje klatek schodowych, z których na co dzień korzysta wiele osób. 

… To trochę niepokojące, bo przecież wiadomo, że koronawirus może się utrzymywać na użytkowanych przez osobę zainfekowaną powierzchniach, a nam nikt nie podaje informacji o tym, czy i jak często powierzchnie są dezynfekowane. Część osób korzystając ze schodów nie dotyka poręczy i otwiera drzwi łokciem, ale przecież nie wszyscy. Klatki schodowe, klamki to miejsca gdzie rozprzestrzeniają się bakterie i wirusy – pisze do nas pani Anna, czytelniczka.

Sprawdziliśmy, co zarządcy nieruchomości robią, aby ograniczyć niebezpieczeństwo związane z epidemią koronawirusa.

- Nasi pracownicy dwa razy w tygodniu przemywają płynem dezynfekującym poręcze balustrad, klamki, drzwi wejściowe do klatek, domofony, skrzynki na listy i włączniki świateł we wszystkich budynkach, w których zarządzamy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, usługa sprzątania klatek schodowych wykonywana przez Centrum Integracji Społecznej w Grajewie została zawieszona – mówi nam Grzegorz Tomczyk, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda". 

Kwestię utrzymania podwyższonej higieny na klatkach schodowych każda wspólnota lub spółdzielnia reguluje wewnętrznie. Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa nie wprowadziła jeszcze dodatkowych działań prewencyjnych w tym zakresie. 

- Klatki schodowe są miejscem często używanym przez wielu mieszkańców. Rodzi się tutaj pytanie z jaką częstotliwością należałoby je dezynfekować, żeby było bezpiecznie? Przeprowadzane zabiegi odkażania, jednych zadowoliłyby, drugich nie - są lokatorzy, którzy nie chcą, aby osoby z zewnątrz przebywały na klatkach. Kolejną rzeczą jest również bezpieczeństwo osób, które taką usługę ewentualnie by wykonywały – mówi Paweł Kurzątkowski, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Grajewie.

Możemy zadbać o bezpieczeństwo we własnym zakresie. Starajmy się nie dotykać poręczy na klatkach schodowych; drzwi otwierajmy łokciem lub biodrem, a jeśli to problematyczne – przy użyciu chusteczki higienicznej (która następnie należy wyrzucić); nie naciskajmy też np. domofonów opuszkami palców. Po każdym powrocie do domu pamiętajmy o dokładnym umyciu rąk i ewentualnej dezynfekcji.

e-Grajewo.pl

piątek, 29 marca 2024

Szczuczyn. Droga Krzyżowa 2024

Komentarze (25)

-Przy tak wysokich czynszach .,warto zadbać o bezpieczeństwo lokatorów,bo wielu nie zdaje
sobie sprawy, że może się zarazić na własnej klatce sodowej

Na osiedlu wiktorowo 73 nikt nie dyzenfekuje ani poręczy ani skrzynek na listy, kompletnie nic a czynsz trzeba płacić! Może niech zarządca się wypowie

Może spóldzielnie zawieśi opłaty remontowe np.na 2 miesiące ?

W bloku nr 60 i 77 na ul. Wiktorowo klatki, poręcze były dezynfekowane chemią. Osbiscie widziałam.

Do prezesa spółdzielni Zgoda kiedy były dezynfekowane skrzynki na listy i poręcze itd jestem mieszkanką bloku przy spółdzielni.?

tak jak na południu 4 nikt nie zainteresował się dezynfekcją,a płacić trzeba !!!!

Fundusz remontowy nie jest przeznaczony na sprzątanie klatek. Jak sama nazwa wskazuje jest zbierany do wykonania potrzebnych prac remontowych.

Moim blokiem zarządza Zgoda i nikt chyba nie dezynfekował klatek, poręczy ani skrzynek na listy./

Lokator Zamiast siedziec w sieci i pisac glupoty, to w ramach prac spolecznych wez sie do roboty.

Mycie rąk i noszenie rękawiczek jednorazowych jest tańsze.

no najlepiej się wykręcać że ludzie sobie nie życzą ..

niech każdy dba o swoje otoczenie. chodzi w rękawiczkach a nie wymagać.

W moim bloku zgoda przestała sprzątać wewnątrz i na zewnątrz. Ciekawe czy czynsz będzie niższy./

Do Grzegorz. Fundusz remontowy pffffffff płacony jest a np w 17 w jednej z klatek płyta jest zamiast ściany wstawiona hahaha. W innej klatce jak pada deszcz z rynny leje się woda na okno i po ścianie mieszkańca. Grzyb coraz bliżej. Zgłaszane od tylu lat i cisza dalej ;) nie wiem za co płacimy

Moim blokiem zarządza spółdzielnia Zgoda i nie widziałam żeby robili dezynfekcję .W obecnym czasie powinni robić.

,,Zgodnie z obowiązującymi przepisami, usługa sprzątania klatek schodowych wykonywana przez Centrum Integracji Społecznej w Grajewie została zawieszona'' - czy w związku z tym klatki schodowe mają być brudne przez kilka miesięcy?

A jak często dezynfekować np. sklep Biedronka Lidl i inne po 10 klientach , a może 5 czy po 1.

Poczekajcie jeszcze miesiąc i ludzie zbiorowo nie będą płacić , jak emerytom nie będzie z czego wypłacić.

Ludzi ...mieszkaćie to sobie zdezynfekujcie .Przecież to dla waszego dobra .

mieszkam na południu 46 zarządza spółdzielnia mieszkaniowa i nie widać żeby ktoś dezynfekował kladki

Dlaczego ciągle kłamią,pandemia jest chyba już miesiąc i nigdy nie widziałam żeby ktokolwiek robił dezynfekcję klatek i balustrad na klatkach ani też klamek 😵

Spółdzielnia Zgoda powinna zadbać o sprzątanie klatek w czasie epidemii, bo niedługo zarosna brudem i też Sanepid trzeba będzie wezwać. To że CIS nie pracuje nie tłumaczy faktu, ze sprzatanie powinno zostać zachowane, choćby przez pracowników spółdzielni. Mieszkańcy przecież nadal płacą za te usługi. A dezynfekcja powinna odbywać się przynajmniej co drugi dzień ..

SMLW I inne spółdzielnie powinny co najmniej raz dziennie dezynfekować klatki. Powinien być wywieszony grafik, gdzie osoba dezynfekująca powinna się podpisać, że dana czynność została wykonana. Ale oczywiście czekają aż będzie za próźno i żadne działania prewencyjne już na nic się nie zdadzą.

Na poludniu blok 30 drugi miesiac nie byly dezynfekowane klatki ...moze spoldzielnia niech rusz glowa i zacznie dzialac....

Spoldzielnia Zgoda nic nie robi w ramach obowiązków
Administratora wspólnot.na Os. Południe . Dlaczego?

Dodaj zdjęcie do komentarza (JPG, max 6MB):
Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.