• 5 komentarzy
  • 14292 wyświetleń

Cresovia - Warmia 1:0

Porażką 0:1 zakończyła się inauguracyjny mecz rundy wiosennej naszych piłkarzy w Siemiatyczach. WARMIA przegrała z nadspodziewanie dobrze grającymi gospodarzami, którzy wykorzystali błąd naszej defensywy w 64 minucie meczu.

Do meczu z CRESOVIĄ nasz zespół przystąpił bez kilku zawodników – m.in. Marcina Arciszewskiego, Łukasza Domurata i Rafała Kozikowskiego. Już w pierwszych minutach gospodarze dwukrotnie sprawdzili Sobolewskiego, który jednak nie dał się zaskoczyć. W pierwszej połowie najbliżej pokonania bramkarza CRESOVII był Dzierzgowski, który po dośrodkowaniu Sypytkowskiego musnął piłkę, która jednak minęła słupek. Grajewianie przeważali, ale niewiele z tego wynikało. Gospodarze bronili się mądrze i skutecznie. Na nierównym, grząskim boisku naszym piłkarzom z trudem przychodziło rozgrywanie akcji a siemiatyczanie nie pozwalali na więcej dokładności w naszych poczynaniach, które były dość niechlujne – zbyt łatwe straty piłki, niecelne zagrania itp.

Po przerwie w 53 minucie miało miejsce zdarzenie, które mogło mieć kluczowy wpływ na dalszy przebieg meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy obrońca CRESOVII zagrał ręką, lecz zarówno sędzia główny jak i liniowy nie zauważyli ewidentnego naruszenia przepisów. Kilka minut później w dogodnej sytuacji przestrzelił Mateusz Cybulski. Tymczasem w 64 minucie szybki kontratak CRESOVII i błąd naszej defensywy zakończyły się trafieniem Daniela Barwiejuka. Jak się okazało był to zwycięski gol dla CRESOVII. Do końca meczu WARMIA ambitnie próbowała zmienić niekorzystny rezultat, ale nie udało się tego zrobić i trzecia porażka w 17 meczu tego sezonu stała się faktem. Porażka niespodziewana a nawet sensacyjna, bo przed meczem mało kto stawiał na zwycięstwo gospodarzy. Tymczasem CRESOVIA powtórzyła wynik z ubiegłego sezonu, gdy pokonała WARMIĘ również 1:0. Wygląda na to, że ostatnio u siebie siemiatyczanie mają patent na nasz zespół…

Falstart za nami, więc teraz czas na… start właściwy. W najbliższą sobotę okazja do rehabilitacji. O godzinie 15:00 na Stadionie Miejskim im. Witolda Terleckiego WARMIA podejmie BIEBRZĘ Goniądz. Już dziś serdecznie zapraszamy na to spotkanie.