piątek, 29 marca 2024

• 1 komentarzy
  • 8148 wyświetleń

Biała Piska - WARMIA 1:1

Po trzech kolejnych porażkach w lidze i blamażu w Pucharze Polski piłkarze WARMII Grajewo w sobotę zremisowali wyjazdowy mecz z faworyzowanym ZNICZEM Biała Piska 1:1. Był to pierwszy mecz w lidze pod wodzą nowego szkoleniowca naszego Klubu Artura Dakowicza, który objął zespół w ubiegły wtorek po rezygnacji Leszka Zawadzkiego.

Piłkarze WARMII od pierwszych minut podjęli na boisku walkę z niezwykle silnym przeciwnikiem. W przekroju całego meczu na pewno więcej sytuacji do zdobycia bramek mieli gospodarze, ale WARMIA wcale nie odstawała od niezwykle mocnych kadrowo rywali. Zaangażowaniem, walką i ambicją nasi piłkarze osiągnęli niezwykle cenny punkt.

W pierwszej połowie WARMIA była blisko zdobycia bramki po uderzeniu Damiana Zubowskiego w 34 minucie z rzutu wolnego. Nasz zawodnik strzelił z ponad 40 metrów a niesiona mocnym wiatrem piłka zmierzała w samo okienko bramki, ale w ostatniej chwili dobrą interwencją zapobiegł utracie gola Masłowski. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 42 minucie, gdy Radzikowski z bliska strzelał na naszą bramkę, ale fantastycznie obronił Gieniusz.

W drugiej połowie meczu gospodarze rzucili się do ataku. Trzeba przyznać, że klika razy mieliśmy dużo szczęścia – w 67 minucie wprowadzony kilka chwil wcześniej Łapiński z bliska nie trafił do pustej bramki. Ten sam napastnik w 75 minucie świetnie wykończył ładne dośrodkowanie Świderskiego i strzałem głową zdobył prowadzenie dla ZNICZA. Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, ale nasi piłkarze odpowiedzieli błyskawicznie. Trzy minuty po utracie gola Tuzinowski wrzucił piłkę w pole karne ZNICZA, fatalny błąd popełnił Masłowski, który zderzył się z własnym obrońcą a Damian Zubowski przytomnym strzałem wyrównał. Pięć minut później powinniśmy objąć prowadzenie, ale Masłowski zrehabilitował się za wcześniejszy błąd i świetnie obronił „główkę” Dzierzgowskiego w ogromnym zamieszaniu przed bramką gospodarzy. Końcówka meczu była dramatyczna. W 85 minucie kontuzji doznał Paweł Górski, który podczas wykonywania zwrotu z piłką skręcił kolano i najprawdopodobniej czeka go spora przerwa w grze. W ostatnich minutach meczu ZNICZ groźnie atakował i Łapiński nie wykorzystał dwóch dobrych okazji do zdobycia gola.

Za mecz w Białej Piskiej należą się naszym piłkarzom wielkie brawa. Grając bez pauzującego za żółte kartki Kacpra Jagłowskiego WARMIA osiągnęła to, co po ostatnich porażkach wydawało się mało możliwe.

- Był to typowy mecz walki. Stracony gol nas nie podłamał. Szybko odpowiedzieliśmy trafieniem Damiana Zubowskiego. Pod koniec spotkania mieliśmy okazję, po której mogliśmy wyjść na prowadzenie. Zawodnicy zagrali bardzo dobrze. Przełamaliśmy serię trzech porażek - powiedział po meczu dla portalu sport.pl trener Artur Dakowicz.

Kolejny mecz WARMIA zagra w niedzielę 2 listopada o godzinie 13:00 w Grajewie. Rywalem będzie DĄB Dąbrowa Białostocka.

Zapis relacji z meczu:

1' Rozpoczynają gospodarze

2' Falkowski fauluje Zubowskiego i otrzymuje żółtą kartkę

3' Z rzutu wolnego strzela Sypytkowski ale piłka wysoko ponad bramką opuszcza boisko

8' Po zagraniu ręką Daniela Tuzinowskiego rzut wolny dla ZNICZA - mocny strzał po ziemi Michała Świderskiego mija naszą bramkę

11' Błąd Tuzinowskiego i akcja ZNICZA zakończona rzutem rożnym dla gospodarzy

13' Paweł Górski strzela ponad poprzeczką bramki Masłowskiego

12' Po dośrodkowaniu piłkę łapie Gieniusz

19' Pierwszy rzut rożny dla WARMII

19' Po dośrodkowaniu Sypytkowskiego nikt z naszych zawodników nie zamknął skrzydła i piłka opuściła boisko

22' Dośrodkowanie z prawej strony i ponad naszą bramką strzela Daniel Świderski

24' Żółta kartka za faul dla Damiana Zubowskiego

25' Rzut rożny dla ZNICZA, ale po dośrodkowaniu odbieramy piłkę gospodarzom

27' Z rzutu wolnego strzela Tuzinowski - piłka minimalnie ponad poprzeczką opuszcza boisko!

29' Gryko ukarany przez sędziego żółtą kartką za niesportowe zachowanie

31' Po akcji ZNICZA w dobrej sytuacji Radzikowski strzela obok bramki Gieniusza

34' Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Zubowskiego z ponad 40 metrów tylko dobra interwencja Masłowskiego ratuje gospodarzy przed utratą  gola! Piłka zmierzała w samo okienko bramki!

35' Rzut rożny dla WARMII, ale tracimy piłkę po dośrodkowaniu

38' W świetnej sytuacji był Zubowski po podaniu Sypytkowskiego, ale Masłowski był szybciej przy piłce i ubiegł naszego napastnika

39' Strzał Chylińskiego mija bramkę ZNICZA

42' Znakomita okazja ZNICZA - po dośrodkowaniu z prawej strony i błędzie naszej obrony Radzikowski był sam przed Gieniuszem, ale strzał napastnika gospodarzy fantastycznie obronił Gieniusz

43' Rzut rożny dla ZNICZA, ale szybko odzyskujemy piłkę

45' Naciskają gospodarze - kolejny korner dla ZNICZA i znów szybko przejmujemy piłkę

45' + 1' Żółta kartka dla Chylińskiego, który skrytykował arbitra

45' + 1' Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy remis w Białej Piskiej

46' Rozpoczyna WARMIA

47' Radzikowski w polu karnym strzela przewrotką obok naszej bramki

51' Gospodarze mocno zaatakowali po przerwie, ale bronimy się dzielnie

53' Strzał Kozikowskiego trafia w obrońców ZNICZA

58' Po dalekim wyrzucie piłki z autu Gryko strzela głową tuż obok naszej bramki

65' W zespole ZNICZA za Radzikowskiego wchodzi na boisko Łapiński

66' Dobry strzał Sypytkowskiego z rzutu wolnego broni Masłowski

67' Po błędzie naszej obrony w znakomitej sytuacji Łapiński nie trafia do pustej bramki z najbliższej odległości!

68' Zmiana w WARMII - za Chylińskiego wchodzi na boisko Mateusz Cybulski

69' Żółta kartka dla Łukasza Domurata

70' Rzut rożny dla ZNICZA - po dośrodkowaniu niecelnie strzela Adamiec

73' Żółta kartka dla Adamca za brutalny faul na Zubowskim

75' GOL dla ZNICZA. 1:0 Wojciech Łapiński. Ładna akcja gospodarzy - Adamiec zagrał do Michała Świderskiego a ten pięknie dośrodkował do Łapińskiego, który z bliska pokonał Gieniusza :(

78' GOL dla WARMII. 1:1 Damian Zubowski. Dośrodkowanie Tuzinowskiego, błąd Masłowskiego, który zderzył się z obrońcą ZNICZA i Zubowski trafia do siatki!

79' Damian Gutowski zmienia Zubowskiego

80' Zmiana w ZNICZU - za Romachowa wchodzi Giza

83' Byliśmy blisko zdobycia drugiego gola ale po wielkim zamieszaniu w polu karnym gospodarze wybili piłkę

85' Fatalna kontuzja Pawła Górskiego - nasz zawodnik podczas wykonywania zwrotu krzyknął z bólu i upadł na boisku! :(

85' Zmiana w WARMII - za Górskiego wchodzi Lekenta

86' Zmiana w WARMII - za Dzierzgowskiego wszedł Matysiewicz

87' W znakomitej sytuacji dla gospodarzy nie trafia do bramki Łapiński!

90' Pięć minut dolicza sędzia do regulaminowego czasu gry

90' + 1' Znów gorąco w naszym polu karnym - Gieniusz na raty broni strzał z bliska Łapińskiego!

90' + 5' Koniec meczu! Wreszcie punktujemy i przerywamy złą passę! Brawa dla naszych zawodników!

Koncert chamstwa na trybunach w Białej Piskiej żegna zawodników obu zespołów...